23 лютого 2015 р.

Ти – з нами, ми – з тобою, «Новий шлях»

   23 лютого 2015 року виповнюється 80 років з часу виходу в світ першого номера першої газети Добропільщини «Новий шлях» (попередні назви – «Сталінський шлях», «Шлях до перемоги», «Шлях перемоги»).
   На сторінках газети публікується багато цікавих матеріалів про знатних людей району, про події у нашому краї, країні, світі.
    Центральна районна бібліотека ювілею газети присвятила подорож у часі «Ти – з нам, ми – з тобою, «Новий шлях»» та виставку-пошану «Шлях довжиною в 80 років». Працівники бібліотек району постійно використовують  матеріали газети в своїх заходах. Для бібліотек міськрайонна газета «Новий шлях» - надійний помічник і друг.
   Редакційному колективу газети бажаємо творчого натхнення, успіхів та вдячних читачів!

20 лютого 2015 р.

Кращої ніж рідна, мови не буває

    21 лютого відзначається Всесвітній день рідної мови. В усі часи мова відігравала величезну роль в житті та історії кожного народу. Вміщала в собі традиції, літературу, поезію.
   З нагоди цієї дати в бібліотеках району оформлено книжково-ілюстративні виставки: «І кожна мова незбагненна» (центральна бібліотека), «Мужай, прекрасна наша мово» (Криворізька бібліотека), «Рідна мова – життя духовного основа» (Никанорівська бібліотека), «Збережемо наш скарб – рідну мову» (Новоторецька бібліотека), «Моя велична українська мова» (Шилівська бібліотека), «О, слово рідне, хто без тебе я» (Світлівська бібліотека), тематичні полиці, перегляди літератури.
     Пройдуть масові заходи переважно для дитячої і юнацької аудиторії: «Свято рідної мови», «Живи, всеукраїнське слово, процвітай» (Святогорівська бібліотека), урок рідної мови «Рідна мова з пісні і любові» (Золотоколодязька бібліотека), літературна година «Мова рідна, на слова не бідна» (Новодонбаська бібліотека), інформаційна година «Яке то щастя – мати мову, якою створено Кобзар» (Ганнівська бібліотека) та інші.
     Рідна мова – це та ланка, яка поєднує людину з її країною, її народом, із попередніми поколіннями.

Українська мова – давня й молода

Віртуальна виставка
   21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.
  Міжнародний день рідної мови відзначають носії 6000 мов, які на сьогоднішній день зафіксовані в світі.
     Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Однак багато мов сьогодні знаходяться на межі повного зникнення.
     В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови. 
     Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.
     Формувати мовну культуру, вдосконалювати вміння виступати перед аудіторією, вивчати та спілкуватися рідною мовою допоможуть ці книги.

Бибик С. П., Сюта Г. М. Ділові документи та правові папери / С.П. Бибик, Г. М. Сюта. – Харків: Прапор, 2012.- 493 с.
В офіційно-діловій практиці немає дрібниць. Від правильного оформлення документа залежить  доля розпочатої справи.  Довідник  охоплює  зразки різних  видів  документів так і рекомендації  щодо  розташування  реквизітів на них. 
Гнатюк Л.П., Бас-Кононенко О.В.   Українська мова. Особливості  практичного  застосування. – К.:  Знання .- Прес,2006.  – 259 с.
У пропонованому посібнику послідовно висвітлено основні розділи  курсу Сучасної  української мови.  Його  перевагою  є  систематичний  виклад матеріалу, який органічно поєднується  з практичними  завданнями різноманітного характеру. 




   
Дудик П.С. Стилістика української мови:  Навчальний посібник. – К.: Видавничий центр «Академія», 2005. – 368 с.
Навчальний посібник  містить  загальні відомості з курсу стилістики сучасної української  літературної  мови. Розглянуто  проблематику стилістики  усної  й писемної форм сучасної української літературної мови. Системно проаналізовано  комунікативні  якості  мовлення.



   

Жайворонок В.В. Велика чи мала літера?  : Словник – довідник : Близько 10 000 номінацій. – К.: Наук.думка, 2005. – 204 с.
Це перший в українській лексикографії  словник-довідник,  присвячений одному із складних  розділів сучасної  української орфографії – написанню слів і номінативних  словосполучень з великої чи малої літери. Він включає географічні назви політичних  та громадських організцій, адміністративні найменування,  назви посадових осіб,  народних  свят, знаменних  дат  тощо.



Новий довідник:   Українська мова та література. – К.:  ТОВ «КАЗКА», 2005.- 864 с.
Довідник можна використовувати як для вивчення окремих тем, так і для повторення вже   пройденного. Стислий,  зрозумілий текст, наочні приклади, а також оригінальна структура видання допоможуть грунтовно й швидко опанувати матеріал.





Савченко Л. Г. Російсько-український словник  словосполучень. Труднощі перекладу / Л. Г. Савченко. –  К.:  Національний книжковий  проект, 2010. -  512 с.
Довідник  містить майже 28 тисяч  російських  словосполучень,  переклад яких украінською мовою становить певні труднощі. Він може слугувати для перекладу художніх та публіцистичних текстів,  укладання  документів та удосконалення знань української  мови.



 
Шевелєва Л.А., Дудка О.О. Український  правопис.  Практикум :  Навч. Посібник / За ред.проф. А.О.Свашенко. – 2-е вид.,доп. – Х.: Парус, 2004. – 464 с.
Посібник  містить  основні  правила  написання  слів  і  вживання розділових знаків,  систему  тренувальних  вправ і контрольних   завдань, тематичні   і підсумкові  диктанти. 



Бібліограф ЦБС Рубцова М.В.

18 лютого 2015 р.

Герої не вмирають…

Небесний загін відлетів у небеса
Їх душі вже світять зорею…

   Згідно Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні», 20 лютого щорічно відзначатиметься – День Героїв Небесної Сотні.
    До цієї дати в бібліотеках району розгорнуто тематичні полиці, перегляди літератури, календарні виставки, на яких представлено документальні фото, статті з періодичних видань, книги, в яких висвітлюються революційні події листопада 2013 – лютого 2014 р. в Україні. В Ганнівській бібліотеці пройде патріотична година «Їм  у віках судилося безсмертя» з переглядом  документального фільму «Майдан. Хроніка подій», в центральній бібліотеці підготовлено година історичної правди «Його ім’я на карті Добропільщини» (про одного з героїв, нашого земляка – Наумова В.Г.) та інші заходи.
       Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю,  мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

13 лютого 2015 р.

Біль Афганістану в душах не стихає

   15 лютого щорічно відзначається  День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, більш звичний для нас як День пам’яті воїнів-афганців. 
   В бібліотеках району до цієї дати оформлено книжкові виставки «Чорне крило Афганістану» (Криворізька бібліотека), тематичний перегляд «Солдат війну не обирає» (Святогорівська бібліотека), «Відлуння чужої війни» (Вірівська бібліотека) та інші. Серед масових заходів пройдуть: інформаційна година «Воїнів-інтернаціоналістів пам’ятаємо» (Шилівська бібліотека), урок пам’яті  «Афганістан – біль у моїй душі» (Нововодянська бібліотека), урок мужності «Повернення з Афгану» (Добропільська бібліотека) та інші.  В Новоукраїнській і Завидокудашевській бібліотеках вже стало традицією в цей день здійснювати візити ввічливості до воїнів-афганців односельців. Давайте будемо завжди пам’ятати і виявляти розуміння до тих, хто пройшов через ту війну. Вони цього заслуговують.  

Ще раз про кохання

   14 лютого відзначається День святого Валентина або День закоханих. Як приємне нагадування для читачів про це свято в бібліотеках оформлено перегляди літератури, календарні виставки, тематичні полиці. Серед заходів пройдуть: конкурсно-розважальний вечір «Потяг кохання» (Ленінська бібліотека спільно з сільським будинком культури), літературно-музична година «Серце, що кохає» (Никанорівська бібліотека), літературна вітальня «Любов’ю дорожити вмійте» (Новоукраїнська бібліотека), вікторина «Сердечні дарунки» (Шилівська бібліотека) та інші.
   Цього дня люди згадують добрі справи Святого Валентина, освідчуються в коханні, пишуть любовні листи, дарують подарунки.

12 лютого 2015 р.

ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ!


Шановні  книголюби!
14 лютого Міжнародний день дарування книжок.
Запрошуємо небайдужих прийняти участь в акції 
«Подаруй бібліотеці книгу».
Ваші книги поповнять фонди бібліотек району.
Щиро дякуємо за участь!