Віртуальна виставка
21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.
Міжнародний день рідної мови відзначають носії 6000 мов, які на сьогоднішній день зафіксовані в світі.
Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Однак багато мов сьогодні знаходяться на межі повного зникнення.
В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.
Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.
Формувати мовну культуру, вдосконалювати вміння виступати перед аудіторією, вивчати та спілкуватися рідною мовою допоможуть ці книги.
Бибик С. П., Сюта Г. М. Ділові документи та правові папери / С.П. Бибик, Г. М. Сюта. – Харків: Прапор, 2012.- 493 с.
В офіційно-діловій практиці немає дрібниць. Від правильного оформлення документа залежить доля розпочатої справи. Довідник охоплює зразки різних видів документів так і рекомендації щодо розташування реквизітів на них.
Гнатюк Л.П., Бас-Кононенко О.В. Українська мова. Особливості практичного застосування. – К.: Знання .- Прес,2006. – 259 с.
У пропонованому посібнику послідовно висвітлено основні розділи курсу Сучасної української мови. Його перевагою є систематичний виклад матеріалу, який органічно поєднується з практичними завданнями різноманітного характеру.
Дудик П.С. Стилістика української мови: Навчальний посібник. – К.: Видавничий центр «Академія», 2005. – 368 с.
Навчальний посібник містить загальні відомості з курсу стилістики сучасної української літературної мови. Розглянуто проблематику стилістики усної й писемної форм сучасної української літературної мови. Системно проаналізовано комунікативні якості мовлення.
Жайворонок В.В. Велика чи мала літера? : Словник – довідник : Близько 10 000 номінацій. – К.: Наук.думка, 2005. – 204 с.
Це перший в українській лексикографії словник-довідник, присвячений одному із складних розділів сучасної української орфографії – написанню слів і номінативних словосполучень з великої чи малої літери. Він включає географічні назви політичних та громадських організцій, адміністративні найменування, назви посадових осіб, народних свят, знаменних дат тощо.
Новий довідник: Українська мова та література. – К.: ТОВ «КАЗКА», 2005.- 864 с.
Довідник можна використовувати як для вивчення окремих тем, так і для повторення вже пройденного. Стислий, зрозумілий текст, наочні приклади, а також оригінальна структура видання допоможуть грунтовно й швидко опанувати матеріал.
Савченко Л. Г. Російсько-український словник словосполучень. Труднощі перекладу / Л. Г. Савченко. – К.: Національний книжковий проект, 2010. - 512 с.
Довідник містить майже 28 тисяч російських словосполучень, переклад яких украінською мовою становить певні труднощі. Він може слугувати для перекладу художніх та публіцистичних текстів, укладання документів та удосконалення знань української мови.
Шевелєва Л.А., Дудка О.О. Український правопис. Практикум : Навч. Посібник / За ред.проф. А.О.Свашенко. – 2-е вид.,доп. – Х.: Парус, 2004. – 464 с.
Посібник містить основні правила написання слів і вживання розділових знаків, систему тренувальних вправ і контрольних завдань, тематичні і підсумкові диктанти.
Бібліограф ЦБС Рубцова М.В.