31 березня 2015 р.

Майстер казки

«Книга – це віконце, через яке діти бачать
і пізнають світ і самих себе».
В.О.Сухомлинський

    2 квітня відзначається 210 років від дня народження Ганса Крістіана Андерсена (1805-1875), данського письменника, автора відомих в усьому світі казок. День народження Г.К.Андерсена став Міжнародним Днем дитячої книги. Тим самим було підкреслено величезне значення письменника та роль дитячої книги у духовному та інтелектуальному розвитку нових поколінь. З нагоди цього в бібліотеках ЦБС оформлено книжкові виставки: «Восьме чудо світу - книга» (центральна бібліотека), «Світ дитячих захоплень» (Ганнівська бібліотека), «Книга дружить з дітворою» (Октябрьська бібліотека), «Дивосвіт дитячої книги» (Новодонбаська бібліотека), книжкові полиці, календарні виставки, перегляди літератури.

    Для наймолодших читачів пройдуть: казкова подорож «Чарівник Г.К.Андерсен» (Новофедорівська бібліотека), книжковий дайджест «Кошик пригод і казок» (Новоукраїнська бібліотека), вікторина «Що за чудо ці казки» (Завидокудашевська бібліотека), літературний вернісаж «Казковий світ» (Святогорівська бібліотека) та інші.


25 березня 2015 р.

День Національної гвардії України

    Враховуючи заслуги Національної гвардії України у справі захисту суверенітету держави, її територіальної цілісності, життя законних прав і свобод громадян, Указом Президента, - 26 березня встановлене свято День Національної гвардії України. З нагоди цієї дати в бібліотеках району організовано календарні виставки, перегляди літератури, книжкові викладки, де на основі документів, фото, періодичних матеріалів, розповідається про мужність, професіоналізм військових, вимушених захищати рідну землю від агресора. 

24 березня 2015 р.

Найкращий читач – 2015

    24 березня в центральній бібліотеці відбувся підсумковій захід районного конкурсу дитячого читання «Найкращий читач – 2015», який проходить в рамках щорічного Тижня дитячого читання. Позмагатися у конкурсі зібрались кращі читачі з Добропільської, Світлівської, Новоукраїнської, Нововодянської, Новофедорівської, Святогорівської, Вірівської, Ленінської, Никанорівської сільських бібліотек. Конкурс складався з виступів учасників з відгуком про улюблену кращу книгу і участі в літературній вікторині «Мандруємо книжковим містом», яку підготували працівники центральної бібліотеки. Кожен виступ дітей супроводжувався представленням бібліотекарів, які з теплом і любов’ю розповідали про своїх читачів, їх інтереси, уподобання і захоплення. Окрім читання, майже всі учасники займаються творчістю, з їх робіт була організована виставка «Чарівний світ фантазерів», на якій були представлені роботи з квілінгу, плетіння з бісеру, орігамі, вишивки.
    Переможцями конкурсу стали зразу два учасника з с.Вірівка – Рязанцева Євгенія і Бортник Євгенія, які продемонстрували ретельну підготовку і творчий підхід до своїх виступів, а також підготували вокальний номер, який потішив всіх учасників і глядачів.
Привітали учасників конкурсу голова Добропільської районної громадської організації «Добре поле» - Марченко Л.О. і директор ЦБС Чикар С.В.
    Хочеться подякувати усім конкурсантам за знання, ерудицію, любов до книги, а сільським бібліотекарям за допомогу і підтримку своїх читачів – учасників конкурсу «Найкращий читач – 2015».

18 березня 2015 р.

Я вибрала долю собі сама…

Я вибрала долю собі сама,
і що зі мною не станеться, -
у мене жодних претензій нема
до Долі – моєї обраниці.
Ліна Костенко

     19 березня виповнюється 85 років видатній український поетесі Ліні Костенко. Її знають, люблять і обожнюють мільйони людей в Україні, вона посідає перше місце в українській літературі останніх чотирьох десятиліть завдяки своїй сильній особистості, вмінню синтезувати у своїй творчості найкращі риси української поезії.
     З нагоди цієї дати в бібліотеках району організовано книжкові виставки «В часах перехідних і вічних» (центральна бібліотека), «Сяйво таланту і мудрості Ліни Костенко» (Добропільська бібліотека), тематична полиця «Майстриня української поезії» (Никанорівська бібліотека), книжкова викладка «Поезія – це неповторність» (Святогорівська бібліотека), календарні виставки в інших бібліотеках.
     Для різних категорій читачів підготовлено: літературну годину «Я вибрала долю собі сама» (Завидокудашевська бібліотека), поетичну подорож «Мадонна перехресть» (Золотоколодязька бібліотека), поетичний альбом «Я долю вибрала собі сама» (центральна бібліотека) та інші.
     Талант Ліни Костенко незаперечний, саме тому її поезії вражають кожного. Видатна письменниця торкається багатьох тем: це і вічні духовні цінності, краса життя і природи, перше і вічне кохання, роль митця в суспільстві, доля України.  

16 березня 2015 р.

Максиму Рильському – 120 років

    19 березня виповнюється 120 років від дня народження Максима Тадейовича Рильського (1895-1964), українського поета, перекладача, науковця. Поет належав до течії неокласиків-митців, які вважали, що поезія має спиратися на класичні надбання світового мистецтва. Поезія Рильського вигадлива за формою та барвиста за змістом – більшість віршів присвячена пошуку краси в навколишньому, замилуванні природою та мистецтвом.
    Щоб познайомити і нагадати читачам життєвий і творчий шлях цього визначного українського діяча, в бібліотеках району оформлено: викладки літератури, тематичні полиці «Максиму Рильському – 120» (Ганнівська, Золотоколодязька бібліотеки), «Геній української поезії» (Добропільська, Новоторецька бібліотеки),  книжкові виставки «М.Рильський: молюсь і вірю» (Шилівська бібліотека), «Все для людини і завжди з людиною» (центральна бібліотека).
  Серед заходів пройдуть: літературна година «Поетичний світ М.Рильського» (Никанорівська бібліотека), бесіда «М.Рильському присвячується» (Криворізька бібліотека), поетичний урок «Творчість М.Рильського» (Вірівська бібліотека), поетична замальовка «Моцарт українського вірша» (Святогорівська бібліотека) та інші.
    М.Рильський – поет-учений, поет-ерудит. Особливість поезії Рильського – тиха любов до природи й людини, всього живого й красивого, філософське само занурення, тонке відчуття вічності.

12 березня 2015 р.

Шануймо пам’ять Кобзаря

     12 березня в Святогорівській сільській бібліотеці до 201-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка відбувся літературно-поетичний захід «Кобзарева скарбниця». Гості і учасники заходу згадали життєвий і творчий шлях поета. Учні 4 класу Святогорівської  загальноосвітньої школи представили поетичну сторінку за творами Великого Кобзаря. На заході звучали записи пісень на вірші поета «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи, мої думи…», «Бандуристе, орле сизий…».

10 березня 2015 р.

Шевченкові березини

   В бібліотеках Добропільського району пройшов тиждень «Шевченкові березини», присвячений 201-й річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. Оформлено книжкові виставки, перегляди літератури, тематичні викладки. Відбулися масові заходи: конкурси, вікторини, бесіди.

3 березня 2015 р.

У цьому імені – слава України

    4 березня виповнюється 200 років з дня народження автора національного гімну України – Михайла Вербицького.
Михайло Вербицький належить до тієї плеяди українських композиторів, які заклали підвалини нової композиторської школи і назавжди увійшли в історію. Його життя і творчість були сповнені контрастів: непросте життя сільського священика, ускладнене матеріальними нестатками, дивовижно поєднувалися з потужною результативністю творчої діяльності. Його патріотична пісня «Ще не вмерла Україна» - 150-та річниця першого публічного виконання якої відзначається цього року, досить швидко переросла у Національний гімн, який сьогодні став гімном нашої незалежної держави обезсмертив ім’я композитора.
    З нагоди цієї дати в бібліотеках району оформлено тематичні виставки «Найголовніша пісня України» (Ганнівська бібліот
ека), «Гімн України – музичний символ держави» (Завидокудашевська бібліотека), «Михайло Вербицький – композитор, священик, громадський діяч» (центральна бібліотека), тематичні полички, викладки літератури.
    Підготовлено масові заходи: інформаційні години «Національний гімн України – духовність та незалежна віра народу» (Никанорівська, Світлівська бібліотеки), година державності «Музичний код України» (центральна бібліотека), бібліографічні огляди «Ким є для нас Михайло Вербицький» (Вірівська, Криворізька бібліотеки), історична подорож «Святиня нашого народу: біографія пісні-гімну» (Добропільська, Октябрьська, Нововодянська бібліотеки) та інші.
    Іван Франко цілком слушно називав Михайла Вербицького «найзначнішим талантом», справедливо і не без підстав.