Огляд нових довідкових видань

Шановні читачі, до вашої уваги Список нових довідкових видань що надійшли у лютому місяці 2019 року до відділу організації використання і збереження  єдиного фонду центральної бібліотеки Добропільської районної ЦБС і які відсутні в фондах  сільських  бібліотек району. Складено список з метою інформування про новинки та активізації взаємовикористання фондів через систему внутрішньо системного обміну для  найповнішого та оперативного забезпечення запитів користувачів. Ознайомтеся і прочитайте нові видання.


Драч І.Ф. Українська діаспора /Упоряд. І.С. Рябчий; оформ. О.А.Гугалова. - Харків: Фоліо, 2018. – 286 с.

Життєву, творчу, громадську й політичну позиції Івана Федоровича Драча визначають інтелектуалізм і раціоналізм. Вони тісно між собою переплетені й взаємо¬діють в усіх видах діяльності митця, залишивши відбиток на його стосунках з україн¬ською діаспорою. Доповіді, виступи Івана Драча на цих всеукраїнських заходах, його інтерв’ю українським і західним ЗМІ не втратили своєї актуальності й нині. Віриться, не втратять і для майбутніх часів.


Кралюк П.М. Півтори тисячі років  разом. Спільна історія українців і тюркських народів /О.А. Гугалова. - Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Професор Петро Кралюк є автором багатьох робіт з історії культури України. Також він написав декілька романів та повістей.У цій книзі розповідається про взаємовідносини між українцями і тюрками. Автор показує, що тюрки відіграли помітну роль в історії України, та вплинули на культуру нашої держави.


Кучерук О.С. Українська Центральна Рада: 1917-1918 роки.-К.: ТОВ. «Балтія - друк», 2018. – 128 с.

Автор на основі архівних матеріалів,періодики, архіву архітектора Павла Альошина дослідив історію київського будинку по вулиці Володимирській, 57, в якому у 1917-1918 роках працював перший український парламент - Українська Центральна Рада. Книга містить велику кількість ілюстрацій, зокрема понад сто портретів членів Центральної Ради.



Липовецький С. Бендерівці: 200 історії з ХХ століття. - Львів: ЛА «Піраміда», 2017. – 564 с.

Книга в одинадцяти розділах охоплює діяльність українського визвольного руху, що увійшов в історію як "українські націоналісти" чи "бандерівці". Вперше в одній книзі зібрані історії про боротьбу УВО та ОУН в міжвоєнний період, рух опору під час ІІ Світової війни та півтора десятиліття після її завершення, феномени створені націоналістами в нацистських кацетах та радянському ГУЛАГу, діяльність, що її проводили в еміграції та на "малій зоні"…



Мортімер Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас /Пер. з англ. Я. Машико. - Харків: «Фабула», 2018. – 448с.

У сучасному суспільстві майже щодня відбуваються суттєві зміни. А чи було так завжди? Чи можна якимось чином визначити, яке століття зазнало найбільших змін? Виявляється, що так. І це з блиском удалося чудовому англійському історику і письменнику Ієну Мортімеру, який ретельно, але водночас дуже цікаво описав і порівняв десять століть європейської історії.


Павленко Іван Мазепа. Прижиттєві зображення гетьмана та його наближених. - К.: Мистецтво, 2018. – 208 с.
У виданні зроблено глибокий  аналіз прижиттєвої іконографії гетьмана Івана Мазепи та його наближених за період з 1687 по 1709 роки. Уперше  ознайомлено з новими знахідками образу володаря булави у графіці, стінописі його доби. Видання призначається  як для істориків, мистецтвознавців, так і для широкого кола шанувальників правителя Гетьманщини.



Енциклопедія Сучасної України Т. 19; Т.20 Малиш-Мікоян. - К.: Ін-т енциклопедичних досліджень НАН України, 2018.

Енциклопедія Сучасної України – перше багатотомне видання про Україну у всіх вимірах від початку 20 століття до сьогодення. Енциклопедія подає цілісний образ новітньої України в подіях, інституціях, установах, родах діяльності, поняттях, персоналіях. Охоплює всі сфери життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постаті.