Нові надходження галузевої літератури 2019 року


Суспільні науки


Келлі К. Невідворотне. 12 техологій, що формуюь наше мабуть /Пер. з англ. Наталія Валевська. – К.: Наш формат, 2018.-304с.
Технологічна галузь не лише найдинамічніша в сучасному світі- вона здатна суттєво змінити наше життя в недалекому майбутньому. Які професії зникнуть, а які набиратимуть обертів? Які нові джерела прибутку з’являться в підприємців, а які бізнес-моделі перестануть працювати?


Масенко Л. Мова радянського тоталітаризму. - К.: «КЛІО», 2017.-240с.
Мову радянського тоталітаризму розглянуто у виданні у двох аспектах: як мову великого ошуканства, що створювала світ словесних фікцій, призначених приховувати огидну дійсність, і як мову державного тероризму, антилюдську суть якої розкрито на основі аналізу текстів комуністичних вождів і документів каральних органів.





Мейс Дж. Комунізм та дилеми  національного визволення: Національний комунізм у радянській Україні, 1918-1933/ Пер. з англ. М.Яковлев.- К.: КОМОРА, 2018.- 496с.
Століття тому спроба реалізувати український національний проект у межах СРСР могла здатися досить вдалою: політика українізації зумовила швидке зростання рівня письменності, поширення української мови в містах, надзвичайне піднесення культури, а уряд УСРР мав широкі повноваження в галузі економіки. Але так було недовго…

Слотер А.-М. Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю / Пер. з англ. Вікторія Рудіч.- К.: Наш формат, 2018.-280с.
Сьогодн іжінкам постійно доводиться перебувати у стресових умовах, коли їхня кар’єра й сім’я - на різних шальках терезів. Якою має бути справжня рівність?.Авторка досліджує, як потрібно змінити культуру трудових відносин, соціальну та державну політику, а також пояснює, чому питання балансу між роботою й особистим життям - болісна тема як для жінок, так і чоловів.


 Фергюсон Н. Площі на вежі. Соціальні зв’язки від масонів до фейсбуку/ Пер. з англ. Катерина Диса.- К.: Наш формат,2018.-552с.
 Опис історичних процесів подає історію людства як ієрархічну структуру, вершина якої -правителі у високих вежах. За цією концепцією, зміни відбулися із приходом технологій, які поставили на перше місце мережеве суспільство. Мережі - не новий феномен нашого часу. Інтернет пришвидшив і підсилив їхню роль, ставши новим варіантом утілення громадських площ.



Щоткіна К. Любомир Гузар. Хочу бути людиною.- Харків: Віват, 2018.-272с.-(Серія «Гордість нації»).
Україні доби Незалежності дуже пощастило, що в неї є Блаженніший Любомир Гузар. Він майже півстоліття жив спочатку в США, потім в Італії, багато подорожував із місіями, і тепер став прикладом — яким може бути українець, сформований в умовах вільного світу


Мистецтво
   Сміт Д. Думати як Леонардо да Вінчі /Пер. з англ.А.Мішти.-К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018.-224с.
  Леонардо да Вінчі, котрий жив більш ніж 500 років тому, — автор знаменити художніх шедеврів, серед яких «Мона Ліза» і «Таємна вечеря»,- вплинув на декілька поколінь художників і мислителів. Він бачив взаємозв’язки між мистецтвом та наукою, був точним і досконалим у своїй роботі, розробив багато методик, які ми продовжуємо використовувати дотепер.



Гомперц В. Думай як митець/ Пер. з англ. М.Ільницька.-К.:
Art Huss, 2018.- 255с.-(Серія Ukrainian Art Book)
Книга підкаже, як перетворити вир ідей у своїй голові на щось
Варте уваги. Кожна людина – потенційний художник і може
Досягти надзвичайних результатів або, як мінімум, отримати 
задоволення від творчого переосмислення дійсності

 



Корній Л.П. Історія української музичної культури від давнини до початку ХХ століття.- К.: Муз.Україна, 2018.-364с.
У монографії історія української музичної культури розглядається як цілісний процес від витоків до початку ХХ століття. Автор використовує комплексний підхід, яким передбачено розкриття розвитку музично їкультури в історичному та загальнокультурному контекстах. 

 

 Філософія. Психологія

Дочинеь М. Книга надиху. Уроки світу, неба і людей. - Мукачево: «Карпатська вежа», 2018.-246 с.
  Нова книжка лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця - про життя як безнастанний дар; про духовні вершини Афону і маленькі карпатські верховини; про те, що робить істоту вільною і безсмертною; про вічні істини і про вічний пошук щоденних крихт радості. А ще в книжці нуртує розкіш мови - чар текстів, переплетених із таїнством змісту.

Кейн С. Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати /Пер. з англ. Тетяна Заволоко.-К.: Наш ормат,2018.-368 с.
Кілька століть нам нав’язували ідеальний образ людини - комунікабельної, харизматичної, енергійної, — мовляв, саме ці риси - запорука успіху. Тому й не дивно, що більшість переступила через себе, намагаючись відповідати цьому взірцеві. Сьюзен Кейн вважає, що час скинути маски, і на численних прикладах з політики…



Менсон М. Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем /Пер. з англ. Антоніна Ящук.- К.: Наш формат, 2018.-160 с.
Ми живемо в культурі, зацикленій на занадто оптимістичних очікуваннях. Із самого дитинства нам нав’язують нереалістичні ідеали, яких ми прагнемо досягти попри все: лише найвищі оцінки, досконала зовнішність, надсучасні ґаджети, найкрутіша робота, тільки екзотичні подорожі й не менш яскраві світлини в соцмережах. Постійно женучись за успіхом і щастям, ми намагаємося уникати будь-якого негативу. Одна кнегативний досвід, як переконує Марк Менсон, надзвичайно цінний: він звільняє нас від міражу щастя.

Сігел Д., Брайсон Т. Досить істерик! Комплексний підхід до гармонійного виховання дитини/ Пер. з англ. Світлана Січкар.-К.: Наш формат,2018.-264с.
Вам щодня доводиться квапити дітей до школи, сваритися з ними через невиконані домашні завданнячи з істерикою вкладати їх спати. Ви постійно повторюєте їм те саме, намагаючись привчити до дисципліни. Однак у відповідь — плач і крики. Якщо вам знайомі такі ситуації, не засмучуйтеся. Унікальний метод виховання від Деніела і Тіни допоможе…



Фройд З. Психологія сексуальності.- Харків: Фоліо, 2018.-153 с.
   Робота видатного австрійського лікаря, психоаналітика і засновника методу психоаналіза Зиґмунда Фрейда (1856—1930), що з’явилась у 1905 році, справила на сучасників враження вибуху гранати і стала визначним явищем не тільки в європейській науці того часу, а й у суспільному житті. Вчений вперше торкнувся питання дитячої сексуальності, розглянув природу статевого потягу і різних сексуальних відхилень - перверсій.



Шивельбуш В. Речі і люди. Есей про споживання /Пер. з нім. О.Юдін.-К.:Ніка - Центр, 2018.- 192 с.
Праця найширша за історичним охватом, найуніверсальніша за змістом і найбільш філософічна з усього попереднього наукового доробку автора. У центрі його нової розвідки поняття споживання, яке дослідник виводить за межі вузького економічного контексту і виявляє його філософські і навіть міфологічні імплікації на рівні обміну речовин між людьми і речами взагалі.


 
Методист  Н.П.Білоусова