22 серпня 2017 р.

Живи та міцній, Українська державо!

     24 серпня в Україні відзначають День незалежності. Це державне свято відзначається щороку на честь  прийняття Акту проголошення  незалежності України, підписаного Верховною Радою УРСР 24 серпня 1991 року. Саме цей день прийнято вважати початком формування сучасної української держави.

16 серпня 2017 р.

ЗМІНА ІМЕНІ МАЛОЛІТНЬОЇ ДИТИНИ

        Зміна імені громадян України обмежена віковим критерієм. Так змінити прізвище та ім’я на власний розсуд законодавством дозволяється по досягненню особою шістнадцяти років. Дитина, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та власне ім’я тільки за згодою батьків.
Але чи можна порушити питання про зміну прізвища та власного імені дитині до досягнення нею 14 років?
Підставами для зміни прізвища малолітньої дитини (до досягненню нею чотирнадцятирічного віку) є  зміна прізвища обома батьками або одним із них. Зміна прізвища обома батьками є достатньою підставою для зміни прізвища дитини, яка не досягла семи років.
По досягненню семирічного віку дитина уперше усвідомлює своє право на ім’я, виступаючи від свого імені у суспільних відносинах (у школі, у спортивних змаганнях).Тому законодавством надається їй право самостійно вирішувати питання про зміну свого прізвища.
Власне ім’я присвоюється дитині при державній реєстрації народження. Змінити власне ім’я можливо в разі, коли при державній реєстрації народження ім’я дитині присвоєно без врахування побажань батьків або одного з них. У таких випадках заяву про зміну власного імені можливо подати лише до досягнення дитиною однорічного віку.
У тих випадках коли дитина фактично має власне ім’я відмінне від того імені, яке зазначено в актовому записі про народження, заява батьків подається до досягнення дитиною чотирнадцятирічного віку при наявності документального підтвердження, що вона має інше ім’я.
                                Найчастіше батьків дитини цікавлять наступні питання:
1.Як змінити прізвище малолітній дитині в разі коли дитині було присвоєно прізвище одного з батьків?
Ч.4 ст.148 Сімейного Кодексу України визначено, що за заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, дитині, яка не досягла чотирнадцяти років та якій при реєстрації народження присвоєно прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.
Батьки подають заяву про зміну прізвища малолітній дитині за місцем проживання заявника. В разі, якщо дитина досягла семирічного віку, то вона надає згоду на зміну прізвища.
2.Батько     дитини    позбавлений      батьківських   прав.    Чи потрібно   вимагати   його згоди на зміну прізвища малолітньої дитини?
Відповідно до ст.166 Сімейного Кодексу України особа, позбавлена батьківських прав втрачає особисті немайнові права щодо дитини. Зміна прізвища дитина відноситься до особистих немайнових прав батьків. Тому згода на зміну прізвища малолітньої дитини від батька або матері, які позбавлені батьківських прав не потрібна. До державного органу реєстрації актів цивільного стану подається заява одним з батьків, разом з заявою подається копія рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків.
3.Один з батьків не дає згоду на зміну прізвища малолітній дитині, а інтереси дитини потребують. Чи можливо змінити прізвище дитині без згоди другого з батьків?
В разі коли один з батьків заперечує щодо зміни прізвища малолітній дитині, вирішення спору можливо органами опіки та піклування або в судовому порядку. При розгляді спору беруться до уваги участь батьків у вихованні дитини та виконання кожним із них своїх батьківських обов'язків, а також інших обставин, які свідчать що зміна прізвища дитині відповідає її інтересам.
4. В яких випадках змінюється власне ім’я фізичної особи?
Власне ім'я присвоюється дитині при державній реєстрації народження. Змінити власне ім’я можливо в разі, коли при державній реєстрації народження ім'я дитині присвоєно без врахування побажань батьків або одного з них. Заяву про зміну імені дитині можливо подати не пізніше одного року з дня її народження. В таких випадках, коли дитина фактично має власне ім'я відмінне від того імені, яке зазначено в актовому запису про народження, заява батьків подається до досягнення дитиною чотирнадцятирічного віку при наявності документального підтвердження, що вона має інше ім'я. Це є довідка з дитячої поліклініки, дитячого садка або школи.
Тож, шановні батьки, до вибору імені для своїх новонароджених дітей підходьте виважено та відповідально!
                                                     


                                                                                          Добропільський районний відділ
                                                                                          державної    реєстрації    актів
                                                                                          цивільного   стану     Головного
                                                                                          територіального управління
                                                                                           юстиції    в   Донецькій  області                
                 
                                                                                           

14 серпня 2017 р.

Три свята в гості

Свято Спасу святкуємо, радість людям даруємо

  Яблучка на столі, в банку - медок, свіжий хліб, дихають жаром пиріжки, лісові горішки... Все це - не що інше, як символи прекрасних Спасів.
Свята Спаса особливі, адже названі вони в честь Спасителя нашого, Ісуса Христа. Вони неоднакові за своєю значимістю, однак у всіх трьох Спасів привід торжества пов'язаний зі Спасителем.