До Всеукраїнського Тижня дитячого читання  Добропільська районна ЦБС  пропонує дітям середнього та старшого шкільного віку добірку книг "Мій девіз: читати - це круто!" Ця віртуальна виставка не залишить юних читачів байдужими!

                                Для середнього і старшого шкільного віку  

    Гнатенко К. Рожева мрія : казки і вірші / Костя Гнатенко; іл. Вікторії Ковальчук. — К. : Академвидав, 2015. — 64 с. : іл.
    Чарівні, добрі і повчальні історії цієї книжки спонукають думати, що все у світі  залежить від чистоти  сумління, турботливої уваги і працьовитості. Що кожен може розвинути себе і досягти багато, якщо матиме мету і працюватиме на всю силу своїх здібностей. Є ще в ній звернені до уявлень дитини і наповнені життєвою конкретикою милозвучні вірші.  



     Порхун Ірина. 27 причин читати книгу [Текст]: - К.: ПП «Агенство по розповсюдженню друку», 2016. –  88с.: іл..
    У  книзі розповідається, чому читання й на сьогодні є популярним заняттям. Розкрито таємниці привернення уваги школярів до мистецтва прочитання текстів. Наведено переваги сучасних умов для самостійного читання книжок порівняно з тими, що були колись. Посібник стане активним помічником батьків та вчителів. Призначений для молодшого шкільного віку.



    Винничук, Юрій. Перекладенець [Текст] : казка . Кн.2 / Ю. Винничук. - Х. : Бібколектор, 2016. - 24 с. : іл.
    Чому сонце кругле, а не квадратове? Чому небо блакитне, а не зелене, як трава? Чому, коли нюхати квіти, завжди крутить у носі?.. Чи знайшли чеберяйчики відповіді на метеликові запитання і які пригоди сталися з ними потім, дізнаєтеся із книжки відомого українського письменника Юрія Винничука, ілюстрованої чудовою художницею Юлією Пилипчатіною.



    Винничук, Юрій. Чеберяйчики Гопля і Піпля [Текст] : казка . Кн.1 / Ю. Винничук. - Х. : Бібколектор, 2016. - 24 с. : іл.
    Це перша книжка із серії казок про веселі пригоди двох чеберяйчиків - Гоплі та Піплі. Чеберяйчики давно відомі як персонажі української міфології, але у цих казках ми вперше можемо з ними познайомитися ближче. Гопля і Піпля вирішили збудувати хатку. А що із цього вийшло, дізнаєтеся з книжки відомого українського письменника Юрія Винничука.




    Винничук, Юрій. Балакуче яблуко [Текст] : казка . Кн.4 / Ю. Винничук. - Х. : Бібколектор, 2016. - 24 с. : іл. 
    Це четверта книга із серії казок про веселі пригоди уже знайомих нам двох чеберяйчиків - Гоплі та Піплі. Чи вміє яблуко розмовляти? Хто така Ая і чому вона опинилася в ліжечку Піплі? Як Піпля взимку ласував морозивом? Про це і ще про багато цікавого ви дізнаєтеся, прочитавши книжку відомого українського письменника Юрія Винничука, а кумедні малюнки чудової художниці Юлії Пилипчатіної допоможуть оживити в уяві маленьких читачів цих незвичних героїв.


 
    Винничук, Юрій. Метелик вивчає життя [Текст] : казка . Кн. 5 / Ю. Винничук. - Х. : Бібколектор, 2016. - 24 с. : іл.
     Це п'ята книжка із серії казок про веселі пригоди уже знайомих нам двох чеберяйчиків - Гоплі та Піплі. До садочка, де відпочивали чеберяйчики, залетів великий метелик. Він щойно народився і вирішив якомога швидше вивчити життя, адже він - метелик-одноденка.





    Галина Пагутяк . Лялечка і Мацько.- К.: Граніт – Т, 2008.- 96 с., іл..
   Історія про зворушливу дружбу хлопчика на прізвисько Лялечка і лиса-художника Мацька зоставить байдужою хіба геть черству людину. Це історія зародження справжніх, щонайсвітліших людських почуттів, і вона стократно цікавіша ще й тому, що оповів її справжній майстер слова - знаменита львівська письменниця Галина Пагутяк.



    Чаклун, Олег. Мікробот [Текст] / О. Чаклун. - К. : Фонтан казок, 2016. - 64 с. : іл. - (Добра фантастика). 
  Надсучасні технології, суперможливості, дива техніки органічно поєднуються в новій книжці найтаємничішого сучасного українського дитячого письменника Олега Чаклуна з живими традиціями доброї казки. 
Маленький робот Мікробот понад усе полюбляє гратися в хованки. Випадково опинившись на нашій планеті, він заводить дружбу з дівчинкою Амелією та хлопчиком Пітером, і вони разом перемагають космічного лиходія Сульфура…

    Андрусяк, Іван. Стефа і Чакалка : казково-пригодницькі повісті / І. Андрусяк. - К. : Фонтан казок, 2016. - 240 с. : іл. - (Добрі пригоди).
   Повість Івана Андрусяка «Стефа і її Чакалка» – один із знакових творів сучасної української дитячої літератури, які найбільше полюбилися малюкам за останнє десятиліття. Там само захоплено читачі сприйняли і продовження історії – повість «Кабан дикий – хвіст великий». А в цій книжці разом із ними до вас приходить новісінька третя повість – «Чакалка і Чупакабра», у якій два уславлені фольклорні персонажі нарешті завдяки Стефі зустрічаються, щоб остаточно перемогти Великого Бабая і його зграю справжніх страшил.
…Оздобила цю книжку художниця Ольга Кузнецова. Для дітей молодшого шкільного віку.

    Вільямс М. Вельветовий Кролик, або Як оживають іграшки / Марджері Вільямс ; з англ. пер. М. Марченко ; іл. Г. Черненко. – Київ : Час майстрів, 2016. – 31 с. : іл. – (Найкраще – дітям).
     Кожна іграшка – гарна лялька, дерев’яна конячка чи заводна машинка – мріє стати справжньою. Але таке не відбувається за помахом чарівної палички. Вельветовий Кролик одного разу дізнався від старого і мудрого друга таємницю такого перетворення: якщо хочеш стати справжнім, треба, щоб тебе по-справжньому полюбили.
     Ця дитяча казка має неабияку глибину, навчає тим істинам, які роблять людину справжньою, здатною любити, прощати і бути потрібною. Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

     Шьоне К. Хочеш бути моїм другом? : пер. з нім. / Керстін Шьоне, Ніна Гунтесрайнер. – Харків : Віват, 2016. – 31 с. : іл. – (Акварель).
     Що робити, коли в тебе зовсім немає друзів, а улюблені іграшки вже не тішать?.. Вирушити на пошуки справжнього друга! Саме так і чинить кумедний пес Джек. Щосили він намагається заприязнитися з кожним, кого зустрічає, але весь час потрапляє в безглузді ситуації. Та Джек не сумує. Справжній друг обов’язково з’явиться та буде радий прийняти тебе таким, який ти є! Ця історія допоможе малюкам дізнатися, що потрібно робити, коли хочеш знайти друзів.
      Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.


    Сергій ГРИДІН. Кігтик Ковбаско. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 160 с.
    П’ятикласникові Олегові життя власного кота Кігтика Ковбаска здається мало не щастям – їж, гуляй і вилежуйся, скільки влізе. Проте одного ранку хлопцеві доведеться прокинутися… котом. А Ковбаскові – піти до школи замість свого господаря. Якими пригодами обернулося це дивне перетворення – читайте у новій книзі Сергія Гридіна.




    Стрековська - Заремба, Малгожата. Філіпек і весела сімейка /М. Стрековська - Заремба. - Х. : Школа, 2016. - 144 с. - (Нова дитяча книга).
    Кумедні історії про веселого бешкетника Філіпека та його друзів розсмішать як дітей, так і дорослих. Вони побачать світ його очима — очима «дуже чемної, розважливої та розумної не на свої роки дитини», як він каже про себе.  Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.




     Стрековська - Заремба, Малгожата. Філіпек і шалені канікули [Текст] / М. Стрековська - Заремба. - Х. : Школа, 2016. - 144 с. - (Нова дитяча книга).
   Канікули падають на родину маленького школяра Філіпека, як грім серед ясного неба. На бешкетника чекає дуже насичена «програма»: викриття шпигуна, поїздка з дідусем у санаторій для літніх людей, спортивний табір з дівчатками-балеринами, «викрадення» власною тіткою, подушкова вечірка та ще чимало розваг. Бешкетник уміє розважити себе сам, та й усіх довкола!   Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.


     Заремба, Малгожата. Філіпек і шкільні витівки [Текст] / М. Стрековська - Заремба. - Х. : Школа, 2016. - 160 с. - (Нова дитяча книга).
    Малий розумник Філіпек нарешті йде до школи, де на нього чекають старі друзі, нові пригоди та… ні хвилини вільного часу. Філіпек усе встигає: допомагати друзям у навчанні та розкривати власні таланти, вчитися танцювати та їздити «слідами великих поляків», а ще — бешкетувати.



    Володимир РУТКІВСЬКИЙ. Гості на мітлі/ Іл. Іва Михайлян. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 240 с.
  Гості на мітлі» Володимира Рутківського – це повість, знайома поколінню сучасних батьків із власного дитинства: перше видання побачило світ у «Веселці» 1988 року. Казкова основа історії – знаний усім із дитинства сюжет про страшну злу бабу-ягу, яка живе у старій хатинці в лісі й викрадає дітей із села поблизу.
 Повість «Гості на мітлі» варто читати повністю, лише цілість тексту дасть можливість уповні оцінити всі аспекти історії, увесь авторський гумор.


     Саша КОЧУБЕЙ. Сім нескладух Говорухи. – Київ: Фонтан казок , 2016. – 104 с.
  Це повість про одного хлопчика Андрія (Андроїда), якому однокласниця Єва наворожила 7 нескладух, і вони починають збуватися. Із ним починають траплятися приємні й антиприємні пригоди. Хлопець думав, що він нижчий, ніж Єва, але наприкінці з’ясувалося, що вони однакового зросту, і це стало для нього восьмим чудом світу.



    Абгарян Н. Манюня: повість. Видавництво «Махаон-Україна «Київ. 2016. - 384с
    Дитинство найщасливіша пора кожної дитини. Безтурботне життя, веселі пригоди кожного дня, найщасливіші миті життя. Так само думають і Наріне з Манюнею — двоє дівчат-підлітків, які обожнюють своє дитинство. Поряд є улюблена Ба, так ласкаво дівчатка називають бабусю, та родичі, які весь час потрапляють в кумедні ситуації.

«Манюня» — це тепла історія про безтурботне дитинство, яке викликає теплі спогади та непереборне бажання повернутися назад.

    Оксана ЛУЩЕВСЬКА. Задзеркалля: повість. – Львів: Видавництво « Старого Лева», 2016. – 128 c. 
   Яке воно – кохання? Свою відповідь на це, певно найактуальніше для підлітків (і мабуть, не лише для них) запитання, Оксана Лущевська пропонує у двох нових повістях «Задзеркалля» та «Вітер з-під сонця». І хоча за сюжетом та настроєм книжки – геть різні, обидві просякнуті щирістю, відкритістю до світу та ідеєю порозуміння. Причому не лише між двома закоханими, а й із власним «я», іншими людьми та зі світом.



    Джуд. Таємниця підземелля. – Х..: Вид-во «Ранок», 2016. – 224с.
    Американські підлітки Емі і Ден продовжують пошуки тридцятидев’яти ключів, сховані главою клану Кехілів по всьому світу. Цього разу хитромудрі підказки заводять їх до спекотного Єгипту. Тут несподівано для себе вони виявляють довгоочікуване послання від улюбленої бабусі і дізнаються, щосеред друзів Ґрейс були такі великі люди, як Говард Картер і ВінстонЧерчіль. Долаючи небезпеки, наші герої намагаються розкрити таємницю стародавньої гробниці — і знайти наступний ключ. У Каїрі і Луксорі їх чекають захоплюючі пригоди, а на заваді їм стоять кровожерні крокодили, зловісні мумії та численні родичі з родини Кехілів, які так само полюють за ключами щастя.

    Козацька абетка / Автор-упорядник Ольга Яремійчук. – Київ: Веселка, 2014. – 80 с.
    Ілюстрований реферат про козаків Володимир Пузій

«Козацька абетка», що далі її читаєш, то більше нагадує саме такі реферати. Книжка містить 53 статті, присвячені історичним подіям, відомим гетьманам, козацькому побутові тощо. Над виданням працювала авторка-упорядник, але насправді це надто гучні слова. «Автора» тут малувато, адже текст «Абетки» – це переважно цитати з тих чи інших джерел (атрибутованих, до речі, як заманеться). «Упорядник» виявився непрофесійним: «Абетка» має спільну тему, але в текстовій єдності, у стилістиці, в подачі матеріалу це жодним чином не відобразилося. Та, зрештою, і не могло, якщо одні статті, приміром, – розлогі цитати з Яворницького, а інші – з Апанович.

     Шуберт І. Мій друг пірат / Інгрід Шуберт, Дітер Шуберт ; [пер. з рос. О. Пилипенко ; дизайн обкл. І. О. Цибань]. – Харків : Віват, 2016. – 28 с. : іл. – (Акварель).  
      Книжка познайомить читачів зі справжнім піратом, який зберігає у своїй скриньці безліч морських трофеїв, серед яких є ласт водяника, будиночок Русалочки і акулячий ріг. Але цей старий «морський вовк», який борознив колись водні простори, ні з ким не хоче дружити. Та одного разу на даху свого будинку злий і відлюдний пірат побачив маленького хлопчика... І це тільки початок. А справжні пригоди – попереду! Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

   Стелмащук А. Кіт Вікентій і острів скарбів / Агнешка Стелмащук, Крис Стелмащук ; іл. Є. Навроцька ; [пер. з пол. С. Колесник]. – Харків : Віват, 2016. – 29 с. : іл. – (Акварель).
  Вікентій  не був звичайним котом, він був відомим дослідником і винахідником. Кіт мешкав на горищі старого покинутого будинку. Якось він знайшов старовинну мапу, на якій було позначено місце, де захований скарб! На Вікентія чекають захопливі пригоди: справжній шторм, пошуки скарбів, зустріч із чарівним створінням і ще багато цікавого.
   Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку. 


     Рибалко Марина. Марічка і Червоний Король. Подорож туди, де сніг. Видавництво «Старого Лева». – Львів. – 2016. – 272с.
    Це друга книга трилогії Марини Рибалко «Марічка и Червоній король». Розповідається тут про трошки страшні пригоди Марічки та її друзів у царстві Червоного Короля. Бунт, війна добра і зла, багато романтики і всякої різної магії.





Немає коментарів: