Надійшло за державною програмою «Українська книга»:


  Перельман Я. І. Жива математика: мат. розповіді та головоломки / Яків Перельман. – Київ : КМ-БУКС, 2016. – 174 с. : іл. 
 Книга містить понад сотню різноманітних математичних задач і головоломок, для розв’язання яких читачеві достатньо знайомства з елементарною арифметикою і початковою геометрією. Лише незначна частина завдань вимагає вміння складати і розв’язувати прості рівняння. Подібні завдання, подані переважно у вигляді захопливих розповідей, легко читаються, добре розвиваютьлогічнемисленнята пам’ять.  Для учнів загальноосвітніх навчальних закладів та всіх, хто полюбляє цікаво і з користю проводити час дозвілля.

   Ушкалов Л. В. Що таке українська література: есеї / Леонід Ушкалов ; обкл. Т. Омельченко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 348 с.
   До книги ввійшли 45 есеїв, які вперше побачили світ у 2012–2013 роках на шпальтах газети «Україна молода», в рубриці «Уроки літератури від Леоніда Ушкалова». У них автор розглядає цілу низку понять, важливих для кожної людини: щастя, свобода, любов, правда, поезія, самотність... А героями есеїв є і добре відомі всім класики, зокрема Сковорода, Квітка-Основ’яненко, Шевченко, Гоголь, Драгоманов, Франко, Леся Українка, Кобилянська, Винниченко, Хвильовий, Йогансен, Маланюк, Довженко, Яновський, і куди менше знані автори: Кримський, Шпол, Буревій, Чернов, Теліга, Лівицька-Холодна й інші. Написані в яскравій публіцистичній манері, ці «уроки» незаперечно свідчать про одне: українська літературна традиція від давнини до сьогодні – багата, барвиста і надзвичайно цікава. Для широкого кола читачів.

   Вітлі А. Історія живопису / Абігайл Вітлі; мал. У. Мейєра та І. Макні. – Київ: ОСМА, 2015. – 95 с. : іл., репрод. – На обкл. авт. не зазнач. 
   Яскрава книжка з цікавими малюнками Уве Мейєра та Іана Макні цікаво і дотепно розповість про зародження та становлення живопису. Це історія, яка починається з давніх-давен і продовжується до наших днів. Ви матимете змогу зазирнути в печери з дивовижними малюнками прадавніх художників, в палаци і піраміди давнього Єгипту, де складний настінний розпис виконували тисячі ремісників, побувати у Стародавній Греції і Стародавньому Римі, де працювали митці, які залишили людству безсмертні витвори мистецтва. Через буремні і темні часи середньовіччя вийдете на простір Відродження з його творчим і науковим злетом, відкриттями й шедеврами. Наприкінці цієї захопливої мандрівки ви опинитесь у сучасній художній майстерні, де побачите, як можна виготовляти твори мистецтва за допомогою новітніх технічних засобів. Для широкого читацького загалу.

   Лильо І. М. Львівська кухня / Ігор Лильо; худож.-оформлювач Л. А. Бейгер; передм. В. М. Поліщука; фот. Н. Кошель [та ін.]. – Харків : Факт, 2016. – 253 с. : фотоіл., портр. 
    Львівська кухня – як складова частина галицької – це напрочуд дивна суміш української, польської, єврейської, вірменської традицій, яку акуратні та педантичні австрійці приправили запаморочливими ароматами Середземно¬мор’я і впорядкували та класифікували. Тому ця кухня – неповторна. Але по¬при свою витонченість та оригінальність, львівська кухня і далі намагається опиратись на місцеві продукти, традиції та історичну пам’ять. Рецепти ці передавалися у львівських родинах з покоління в покоління, і сучасні господині охоче за ними готують. Видання розраховане на широке коло читачів.

   Олекса Тихий: у спогадах, роздумах, літератури. Т. 2 / [упоряд.В. В. Овсієнко та ін.]. – Донецьк: Донеччина, 2012. – 367 с.: портр.
   До другої книжки увійшли спогади та статті сподвижників Олекси Тихого. Своїми роздумами про видатну постать діляться вчені, журналісти, публіцисти – переважно краяни Олекси Тихого, «Дон Кіхота ХХ століття з обличчям європейського президента, який пішов на смерть, як його предки-козаки йшли на палю».




   Олекса Тихий: думки про рідний Донецький край. Т.1. / [упорядкув.: Овсієнко В. В. та ін.]. -  Донецьк: ТОВ «Донеччина», 2012. - 416, 24 с., іл..
   До першої книжки двотомного видання увійшли всі відомі нам  статті талановитого педагога й публіциста, правозахисника, члена-засновника Української Гельсінкської групи, написані в 70 - 80-х роках Олекси Тихого. Подано документи та матеріали судових справ про діяльність видатної особистості, мужнього патріота свого краю і України, який загинув у неволі. Також укладений ним Словник мовних покручів.

   Думи про Олексу Тихого: Поезії. Наукові статті. Публіцистика. Фотодокументи / Володимир Півень. - Слов"янськ: Вид-во Б.І. Маторіна, 2016.-255 с.
    Культуролог, лінгвіст і художник Володимир Півень робить спробу доторкнутися до особистості видатного українського правозахисника, філософа, освітянина, громадського діяча Олекси Тихого (1927-1984) засобами публіцистичної поезії  та есеїстки. Збірка  адресована старшокласникам і студентам, а також усім, хто переймається проблемами вітчизняної культури, мови та сучасного державотворення.


  Слов’янськ у війні 2014 року. - Слов’янськ: Видавництво «Друкарський двір», 2016.- 232.
   Журналіст зібрав майже усі матеріали, які висвітлювали події 2014 року у Слов'янську, починаючи з 12 квітня і закінчуючи 5 липня. Збірник складається з п’яти розділів, в яких у хронологічному порядку викладені публікації з періодичних видань.

      Рогожа В.Д. Запороги: роман-трилогія - Ч. 1.  Петро Сагайдачний / Рогожа В.Д.. – Київ: Самміт-книга , 2015. -  392 с.: іл.
  У першій частині трилогії описуються події на теренах України з моменту обрання царем Московії Михайла Романова: війни з Московією та Кримським ханством, походи на Османську імперію.
У романі змальовані події, які відбувалися в XVII столітті на теренах Східної Європи і Туреччини. В основі подій боротьба народу України-Русі за свою державність під проводом легендарного українського гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. 

   Рогожа В.Д. Запороги: роман-трилогія - Ч. 2. Богдан Хмельницький / Рогожа В.Д.. Самміт-книга,  2015.- 568с.: іл.
   Друга частина трилогії «Запороги» роман «Богдан Хмельницький», що пропонується на суд читачів, є історичним, сюжетним і композиційним продовженням роману «Петро Сагайдачний». В романі замальовується життя і діяльність головних героїв роману «Петро Сагайдачний» – Максима Лободи, Збігнева Гури, Василя Хлистова, Олекси Гаркуші та інших.


   Рогожа В.Д. Запороги: роман-трилогія - Ч. 3. Іван Мазепа / Рогожа В.Д. – Київ: Самміт-книга , 2016 р. 400 с.: іл.. 
   Роман «Іван Мазепа» є завершальним в історичній драмі «Запороги», трилогії про життя і боротьбу руського народу - нащадків племені полян величної держави східної Європи ІХ-ХІІ століть - Київської Русі, Гетьманської держави окраїнних козаків Речі Посполитої. Роман-трилогія задуманий і написаний як переконливе свідчення багатовікової історії народу, сповненої трагічних кривавих змагань за свою незалежність.


   Зіновіїв Климентій. Золоте чересло: книга народних ремесел, звичаїв та побуту в Україні, писана  Климентієм Зіновієвим, поетом кінця  ХVІІ – ХVІІІ ст./ Климентій Зіновіїв, В. О Шевчук, Олександр Шугай .-  К.: Мистецтво, 2016. – 336 с.: іл.
   Видатний поет Климентій Зіновіїв жив у кінці XVII-початку XVIII ст. Його рукописна збірка, яку Іван Франко зарахував до найкращих надбань українського письменства, пробула в безвісті півтора століття, побачивши світ лише 1912 року. Писав Климентій Зіновіїв тогочасною книжною українською мовою. 
Він багато мандрував, дуже добре знав народні звичаї, ремесла, побут, любив людей праці, про що й хотів повідати нащадкам. Сучасною українською мовою ця унікальна книга-енциклопедія видається вперше. Розрахована на широке коло читачів.

    Кокотюха  А.А. Автомобіль із Пекарської  / Андрій Кокотюха; худож.- оформлювач Л.П. Вировець. – К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. – 283 с.: іл.
   Львів, 1911 рік. У центрі міста, на вулиці Пекарській, у власному розкішному автомобілі знайдено мертвою доньку нафтового магната. Люди в масках, кримінальні ватажки, мільйонери, провокатори - підозрюються всі. І все ж найбільший ризик для Клима Кошового - це те, що його приватне розслідування категорично не подобається впливовій красуні Магді Богданович…


  Кокотюха  А.А. Привид із Валової /  Андрій Кокотюха; худож.- оформлювач Л.П.Вировець. – Харків: Фоліо, 2015. – 285 с.: іл..
   Описані у книзі події відбуваються у 1909 році. Створення сюжету книги спричинив будівельний бум, період перебудови старих будинків. Їх ламали під корінь і зводили нові, зокрема на вулиці Валовій. Успішний київський адвокат Кошовий від переслідувань царської охранки тікає до Львова. У гонитві за привидом Кошовий та його відданий друг Йозеф Шацький змушені зануритися у львівські нетрі та спуститися на міське дно. Ризикуючи життям, вони таки дізнаються правду про привида. І вона дуже не сподобається загадковій та впливовій красуні Магді Богданович…

      Зануссі К. Страта двійника: п'єси / К. Зануссі; пер. з пол.. Л. Хворост; худож.-оформлювач В. М. Карасик. – Харків: Орбіта, 2016. – 202 с.
   До видання увійшли чотири п’єси Кшиштофа Зануссі, вперше перекладені українською. Кожна з них являє собою спробу художнього розв’язання тієї чи іншої непростої морально-філософської дилеми. Це може бути чесність проти лжі, як-от у «Неприступній», людська гідність проти підлості, як у «Передплаченому милосерді», вибір між любов’ю земною та небесною, як у «Внутрішніх голосах», чи між сумлінням та ілюзією вседозволеності, як у «Страті двійника». Загальнолюдська проблематика, порушена в цих творах, не залишить байдужим навіть найвибагливішого читача-інтелектуала...

   Яневський Д.Б. Проект «Україна». Відомі історії нашої держави  /  Данило Яневський; худож.- оформлювач О.Д. Кононученко. – Харків: Фоліо, 2016. -287 с.: іл..
   Автор висловлює свій власний погляд на історію України і підкреслює, що історія Русі-України – це складова історії країн Центральної та Східної Європи. Розповідається про те, що відбувалося на землі, яка зараз називається Україною, починаючи з середини Х ст. до об`єднання 1386 року Королівства Польського та Великого князівства Литовського (до складу якого входила сучасна Правобережна Україна), а потім – до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва, яке охоплювало всю територію сучасної України від Дніпра до Збруча.

   Енциклопедія корисних та небезпечних рослин для дітей / [ред. В.П. Дишлевий]. – Київ : [ФОП "Мунін Г.Б."], [2016]. – 240 с. : іл.
   В енциклопедії зібрано найпопулярніші дикорослі, садові та кімнатні рослини. В ній зображено небезпечні рослини, що ростуть на наших садових ділянках, узбіччях доріг та в лісі. Також показано корисні лікарські рослини, правильнее використання яких надзвичайно важливе у боротьбі з різноманітними недугами. Яскраві картинки сприятимуть кращому запам’ятовуванню дитиною інформації, поданої у книзі. Батьки знайдуть у цій енциклопедії цікаві та дієві поради: як уберегти своє дитя від шкідливих рослин, надати першу допомогу при отруєнні ними, отримати користь при використанні лікарських рослин.

   Відомі композитори України / [ред. А.К. Березка]. – Київ : [ФОП "Мунін Г.Б."], [2016]. – 368 с. : портр.
   У виданні представлено відомих композиторів, які здійснили помітний внесок у розвиток музики в Україні, чиї здобутки у сфері музичної культури виходять за суто національні межі. У стислій формі наведено відомості про життя та творчий доробок композиторів, які працювали і працюють для України від давніх часів до наших днів.



   Мицик Ю.А. Чигирин – гетьманська столиця. – К.: ТОВ «Видавництво «Кліо», 2016. – 392 с.
   Видання є першим узагальнюючим дослідженням з історії гетьманської столиці – Чигирина, з яким пов'язані часи Національно-визвольної війни українського народу 1648–1658, часи Руїни і гайдамацького руху. У ньому висвітлюється також історія Чигиринського полку та низки населених пунктів на його території (Суботів, Медведівка та інші). Книга, в якій охоплено події з давніх часів до XIX ст., на основі як опублікованих, так і на архівних джерелах, проливає світло на незнані сторінки історичного минулого важливого регіону України козацької доби.
Видання розраховане на науковців, викладачів вищої та середньої школи, краєзнавців та усіх, хто цікавиться історією козацтва та рідного краю.

   Сульберг А.А. Хто протии суперкрутих / А. Аудгільд Сульберг; пер. з норвез. Н. Іваничук; обкл. А. Стефурак. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 203 с.
   Дванадцятилітня Анне Беа вважає себе потворою, та й у школі на неї поглядають співчутливо. А дехто, особливо трійко крутелиць із їхнього класу, взагалі відверто з неї глумляться. Тому дівчинка мало з ким спілкується, і якби не найкращий друг Нільс, її життя було б зовсім нестерпним. Але Анне Беа доведеться поглянути в очі своїм найбільшим страхам і дати відсіч суперкрутим.
   Для читачів середнього шкільного віку.

   Бовен Д. Вуличний кіт на ім'я Боб = AStreetCatNamedBob : повість / Джеймс Бовен; пер. з англ. В.О. Панченко. – Київ: Рідна мова, 2016. – 207 с. – (Світовий бестселер!). 

   Ця історія сталася в Лондоні, хоч могла трапитися в будь-якому сучасному великому місті. Вуличний музикант Джеймс, залежний від наркотиків, грав на гітарі на вулицях Лондона, аби заробляти хоч якісь гроші. Протее це було не життя, а найгірше існування. Джеймс Боуен залишився абсолютно один і незабаром помер би якби не кіт. Що такого в цьому рудому? Звичайний кіт: 4 лапи, хвіст, зелені очі. Але коли Джеймс підібрав у своєму під’їзді поранену, стікаючу кров’ю тварину, щось нереальнее промайнуло в цих зелених очах. Чоловік витратив усі  гроші на лікування кота, а той, в свою чергу, відплатив йому сторицею. Боб (як невдовзі назвав кота новий хазяїн) подарував своєму господарю все, про що той так довго мріяв: дружбу, сім’ю та, навіть, життя без наркотиків.
Протягом шести місяців після свого виходу, книга «Вуличний кіт на ім’я Боб» знаходилась у першій 10-ці бестселерів і була перекладена 18-ма мовами.
   Для широкого читацького кола.

   Мензатюк З. Як я руйнувала імперію / Зірка Мензатюк. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 271 с.
   «Як я руйнувала імперію» – перша українська повість для підлітків про останні роки радянської імперії. Авторка через курйозні ситуації, першу любов і дружбу намагається донести до читача розуміння «совєцького» життя з усіма його невід’ємними складовими – мітингами, дефіцитами, спекулянтами та заборонами. Однакце не політична повість, а захоплива розповідь про підлітків, які творять своє життя.
   Для читачів середнього і старшого шкільного віку.

   Горянич М. Леся Українка і я:оповідання про життя поетеси Л.Українки / Марина Горянич; іл. Т. Гущина. – Київ: Зелений пес, 2011. – 47 с.: іл. – (12 балів. Українська література).
   Історія життя та творчості Лесі Українки, її перемоги над собою, недугою та царатом, що душив будь-яке живее українське слово. Легка мова та вдало розроблена інтрига тримають увагу читача до останньої сторінки, а елементи енциклопедії та вміщена в кінці табличка дозволяють використовувати книжку як додатковий матеріал на уроках історії України, для написання рефератів, підготовки до екзаменів тощо.
   Для читачів середнього шкільного віку.

   Ручай Г. Іван Мазепа і я: оповідання про життя гетьмана І. Мазепи / Ганна Ручай; іл. О. Грищенко. – Київ: Зелений пес, 2011. – 47 с.: іл. – (12 балів. Історія України).
  У школі конфлікт – хлопців з хутора Мазепинці дражнять «зрадниками», вони у відповідь лізуть битися. Але мудрий директор не викликає батьків, не робить записів у щоденниках – він збирає винуватців у своєму кабінеті і дає завдання: самостійно розібратися у тому, що сталося з гетьманом Іваном Мазепою, звідки іде міф про його зраду і взагалі, ким був цей вусатий дядько, портрет якого прикрашає десятигривневу купюру. Історія гетьмана Івана Мазепи подана через сприйняття сучасних школярів, які разом з учителем прагнуть з’ясувати складні обставини тієї доби.
   Для читачів середнього шкільного віку.

   Левицька В. Степан Бандера і я :оповідання про життя С. Бандери / Віта Левицька; іл. В. Тихонюк. – Київ: Зелений пес, 2011. – 47 с.: іл. – (12 балів. Історія України).
   Степан Бандера – бандит чи герой? З цієї книжки читачі дізнаються про добу, коли жив Степан Бандера, про події, що спонукали його до боротьби, та про несправедливі звинувачення, що їх фальсифікували недруги України. Історія життя та діяльності Степана Бандери подана як детективне дослідження, що ведуть хлопчик та його старший брат у пошуках істини.
   Для читачів середнього шкільного віку.

  Анатолій Птіцин про Шолом-Алейхема, Януша Корчака, Фріца Крейслера, Миколу Лукаша, Матір Терезу / іл. С. Сова. – Київ: Антологія, 2016. – 116 с. – (Життя видатних дітей).
  Автор цієї книжки розповідає про дитинство людей, знаних у всьому світі. Погортавши сторінки цієї книги, читачі зможуть опинитися у великій родині маленького Шолом-Алейхема, який згодом стане самобутнім майстром слова; дізнатися таємницю першого кохання Януша Корчака, дитячого письменника та видатного педагога, про що розповідав батько Аґнес Ґонджі своїй дочці, в майбутньому – Матері Терезі; разом із Фріцом Крейслером пограти на першому музичному інструменті, що його сам собі змайстрував майбутній композитор, а з Миколою Лукашем втрапити в історію зі зникненням хлопчика.
   Для читачів молодшого шкільного віку.


   Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні: для дітей мол.та сер. шк. віку / упоряд. А. Третяк. – К.: АВІАЗ, 2013. – 168 с.: іл.
  Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю, відкрити для себе нові куточки, дізнатися про історію. У кожній області є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди залишаються у пам’яті людей, які там побували. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі.
     Для читачів молодшого та середнього шкільного віку.





Немає коментарів: