23 жовтня 2014 р.

До 70-річчя визволення України від фашистських загарбників

    28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників. В ході Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років саме на  території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.
   У цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.
   В бібліотеках району організовано книжкові виставки: «У пам’яті і серці назавжди» (Никанорівська бібліотека), «Тих днів не смеркне слава» (Святогорівська бібліотека), виставка-перегляд «Незабутні сторінки війни» (Завидокудашевська бібліотека), в інших бібліотеках – календарні виставки, перегляди літератури, полиці.
    Серед масових заходів пройдуть: година спілкування для учасників і дітей війни «Вічна пам’ять загиблим, вічна шана живим» (Криворізька бібліотека), для дітей і юнацтва організовано урок-спомин «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ» (Нововодянська бібліотека), години пам’яті «Ми мир дарували рідній стороні» (Ганнівська, Шилівська бібліотеки), бесіди «Пам’ять серця» (Світлівська, Новоукраїнська бібліотеки), екскурсія до кімнати бойової і трудової слави села (Вірівська бібліотека) та інші.
   
   В цей день хочеться пригадати імена наших співвітчизників, які своєю мужністю і безкорисною любов’ю до Батьківщини усіма силами, інколи ціною власного життя наближали цей день звільнення України від фашистської окупації. 

10 жовтня 2014 р.

Покрова Пресвятої Богородиці

   Свято Покрови, котре припадає на 14 жовтня – одне з найшановніших. Традиційно Покрова вважалася захисницею і покровителькою України. Особливо популярним це свято було у запорозьких козаків. На честь Покрови народні звитяжці будували церкви, перед походами молилися святій покровитель ниці й захисниці, щоб вона допомагала їм у боях з ворогами.
   14 жовтня є офіційним святом – Днем українського козацтва. Покрова вважається також заступницею жіночої і дівочої долі, доброю покровителькою жіночого рукодільництва.
   В бібліотеках району традиційно до цього свята оформлено книжкові виставки, експозиції: «Золоті ключі Покрови» (центральна бібліотека), «Світле свято Покрови» (Вірівська бібліотека), «Ми – козацького роду» (Золотоколодязька, Нововодянська бібліотеки), в інших бібліотеках тематичні полиці, календарні виставки.
   З масових заходів проведено: народознавчий урок «Покрова покриває землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем» (Світлівська бібліотека), народознавчий екскурс «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра» (Ганнівська бібліотека), історичні подорожі «Козацькому роду – нема переводу» (Завидокудашевська бібліотека) та «Таємниці українського козацтва» (Криворізька бібліотека), літературна вікторина «Рід козацькій – невмирущий» (Новоукраїнська  бібліотека), та інші заходи.
   День святої Покрови є переломним: після нього вже починає нагадувати про себе зима. Тому й казали: «Покрова всю землю покриває листям або снігом» чи «По Покрові – то і по теплові».