Під такою назвою в бібліотеці відбулася краєзнавча година, присвячена 95-річчю від дня народження Героя Радянського Союзу, земляка – Буряка Михайла Івановича.
Він народився в 1921 році в селі Кутузівка Добропільського району в селянській родині. В діючу армію Михайло Буряк потрапив після звільнення Донбасу. З грудня 1943 року - на фронтах Великої Вітчизняної війни, був автоматником роти автоматників 997-го стрілецького полку 263-ї стрілецької дивізії 51-ї армії 4-го Українського фронту.
Відзначився під час визволення Севастополя. В ході боїв за 5-9 травня 1944 Буряк першим в своєму підрозділі увірвався в німецький дот, гранатами знищив 2 кулемета з розрахунками, потім, продовжуючи вести бій в траншеях, знищив кілька ворожих солдатів і одного офіцера. 9 травня 1944, в день звільнення Севастополя, Буряк загинув у бою, прикривши своїм тілом амбразуру ворожого доту. Похований у місті Інкермані.
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24 березня 1945 року за «зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецькими загарбниками і проявлені при цьому мужність і героїзм» червоноармієць Михайло Буряк посмертно був удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу. Навічно зарахований до списків своєї військової частини.
За рік до Великої Перемоги він здійснив свою перемогу - переміг себе і смерть, дарував життя бойовим побратимам і своєму імені.
Героїзм, мужність патріотів не губляться в минулому, не зникають безслідно. Вони залишаються в нашій пам’яті, в наших серцях, бо вони потрібні і сьогодні, і завтра, і завжди.
Стелився дим над полем бою -
Між смертю і життям межа.
Сильніш стискали хлопці зброю:
На них ішла броня чужа.
Сталевий гуркіт ріс тривожно,
І простір прорізав як ніж.
Та відступать ніяк не можна,-
То був останній їх рубіж.
Жуковський С.