Вдовиченко Г. Ліга непарних шкарпеток / Г. Вдовиченко; худож. Д. Скляр. – Х.: Книжковий клуб «Клуб Сімейного дозвілля», 2013. – 125 с.: ілюстр.

У нижній шухляді шафи жили непарні шкарпетки. Їм дуже хотілося бути потрібними, але… одного разу господиня пообіцяла викинути «весь цей мотлох». Тоді вони організували Лігу непарних шкарпеток, і коли хтось із них вскакував у халепу, друзі рятували його. Навіть коли до сірої шкарпетки знайшлася пара, вона не захотіла покидати давніх друзів…    
«Ліга непарних шкарпеток» здобула І премію конкурсу «Коронація слова – 2012» у номінації «Прозові твори для дітей».     
Із цією книжкою діти навчаться цінувати справжню дружбу, допомагати одне одному й зрозуміють, як важливо бути поруч із друзями, коли вони потребують допомоги чи просто теплого слова.
Для читачів молодшого шкільного віку.
   
Ізбаш О. Військо Даждьбога: казки та легенди про героїв, богів, духів давніх слов'ян / О. Ізбаш; худож. Я. Кернер-Вернер. – К.: АВІАЗ, 2013. – 163 с.: ілюстр.

З чарівним світом праслов’янського міфовсесвіту, з його магією, метаморфозами, з ієрархією у ньому богів, духів, з багатством народних обрядів знайомить ця книга. На основі різних досліджень, етнографічних праць, спостережень, розвідок по крихті дбайливо зібраний і систематизований великий матеріал – з маленьких осколків знань і відомостей, що дійшли до нас, складається велична картина світобачення далекого слов’янського предка.
Для читачів молодшого шкільного віку.
   
Радушинська О. Щоденник Славка Хоробрика, або Пригоди хлопчика-міліціонера / О. Радушинська; ілюстр. Р. Скиби. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2013. - 87 с.: ілюстр.

Чи дозволено дітям робити усе-усе, що заманеться, незважаючи на закони і правила, якими користуються дорослі? Які вчинки дітей можуть спричинити халепу, і що потрібно робити, аби уникнути неприємностей вдома, на вулиці чи в школі? Відповіді на ці та багато інших запитань читачі знайдуть, потоваришувавши Славком Хоробриком – звичайнісіньким сучасним хлопчиком, котрий мріє стати міліціонером.
Для читачів молодшого шкільного віку.                               

Мензатюк З. Зварю тобі борщику / З. Мензатюк; мал. О. Магеровської. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2013. – 59 с.: ілюстр.

У цій книжечці всі казки не лише веселі й цікаві, а ще й дуже смачні. Коли їх читаєш, то відразу хочеться разом з Олесею та Івасем, героями цих казок, скуштувати запашного борщу, смачнючих вареників, солодких млинців та інших українських страв, які «живуть» не лише на вашому столі, а й у казці.
Для читачів молодшого шкільного віку.

Гнатюк Л. П. Циркова вистава: вірші /Л. П. Гнатюк; худож. І.Дубровіна-Заболотська. – К.: ВСЕСВІТ, 2013. – 27 с.: ілюстр.
    
Ця книжка для маленьких шанувальників цирку про незбагненне диво – цирк! Відома поетеса Людмила Гнатюк у віршованій образній формі емоційно й доступно розповідає дітям про жанри циркового мистецтва, особливості номерів циркової програми, знайомить з основною термінологією.
Для читачів молодшого шкільного віку.

Микицей М. Будинок, який умів розмовляти: повість / М. Микицей; худож. Т. Копитова. – 2-е вид., без змін. – К.: Грані-Т, 2013. – 65 с.: ілюстр. – (Книготерапія).

Ця книжка про те, що дива не конче слід шукати за далекими морями-океанами – інколи досить буває виїхати за місто, познайомитися зі статечним паном Будинком і бодай на кілька днів замешкати в ньому. І тоді можна відкрити дивовижний світ цікавущого родинного спілкування, яке дарує справжню радість і надихає на творення добра!
Для читачів молодшого шкільного віку.

Малик Г. Вуйко Йой і Страшна Велика Кука: повість / Г. Малик ; 
худож. Л. Корж-Радько. – 2-е вид., без змін. – К.: Грані-Т, 2013. – 134 с.: ілюстр. – (Сучасна дитяча проза).

Кожна дитина любить і має потребу вигадувати – чи якусь історію, чи уявного друга, котрого ніхто з дорослих не може побачити. Фантазія – це те, чого начебто не існує… однак воно все ж є.
Персонажі нової книги Галини Малик про вже знайомого всім вуйка Йойя вигадали Куку, проте не повністю, не до кінця. Виникло ТЕ, чого ніхто не знає: яке ВОНО? де живе? що полюбляє? Навіть невідомо, чи ВОНО добре, чи зле. А крім «вигадників», зарадити ніхто не може.
Для читачів молодшого та середнього шкільного віку.

Лобе М. Яблунька / Міра Лобе; пер. з нім. І. Андрущенка; ілюстр. А. Кауфманн. – К.: Наш час, 2012. – 25 с.: ілюстр. – (Равлик).

Казка Міри Лобе про яблуньку зачаровує маленьких читачів уже багато років. Це розповідь про життя рослин і тварин, та навіть більше – розповідь про те, як важливо мати друзів.
Ця книжка отримала Премію міста Відень за найкращу дитячу книгу. Її вписано у почесний список кращої австрійської літератури для дітей та молоді.
Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
 
 Суворова Л. В. Раз, два, три! Природо, оживи! /Людмила Суворова. – К.: Атрамент, 2012. – 79 с.: ілюстр.

Веселі пригоди різноманітних квітів, дерев і трав неймовірно захоплюючі. Прочитавши їх, можна дізнатися, навіщо троянді колючки, про що дзюрчить струмочок і чому веселка семибарвна? Або як подорожують листочки та про що сперечаються вітер і сонце? Дивовижна колекція історій із життя рослин розкриє найбільші таємниці природи.
Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Хочу грати на роялі [Ноти]  /авт.-упоряд. Н. Гриднєва; авт. текстів М. Храпачова; худож. К. Лавро. – К.: Музична Україна, 2012. – 198 с.: ілюстр., ноти.

Видання охоплює програму перших двох років навчання грі на фортепіано. Воно є певною мірою універсальним, тому що розраховано на всіх дітей, незалежно від їхніх здібностей. Ігровий характер книги допомагає прищепити необхідні навички, без яких неможливий подальший розвиток не тільки майбутнього професіонала, але й слухача, музичного аматора.
    
Савка М. О. Казка про Старого Лева/ М. О. Савка; худож. В.Штанко. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2012. – 36 с.: ілюстр.

Старий Лев, втомившись володарювати, оселяється у славному Львові, у чудовій мансарді з вікнами на площу Ринок. Одного разу під час дощу стеля його помешкання починає текти – без ремонту не обійтися, і Старий Лев просить допомоги у своїх найближчих друзів – Крокодила, Слона та Жирафи. Щойно друзі прибувають до Львова, з ними стаються дивовижні історії…
Ця віршована казка – справжня візитка міста Львова, де ледь не щодень стаються дива. Книжка ввійшла до престижного каталогу «Білі ворони 2012».
Для читачів молодшого шкільного віку.

Бедрик Ю. Тьотя Бегемотя: поезія /Ю. Бедрик; худож. Н.Пастушенко. – 2-е вид., без змін. – К.: Грані-Т, 2012. – 47 с.: ілюстр. – (Сучасна дитяча поезія).

Вірші, уперше оприлюднені в дитячому журналі «Соняшник», полюбилися не лише юним, а й навіть дорослим читачам. Інакше не могло й бути, адже це справжня поезія – добра, цікава, красива й усміхнена!
І тепер ці вірші вийшли окремою книжкою!
Книга адресована дошкільникам і молодшим школярам.

Булах К. День кота : повість /К. Булах; худож. Н.Бойчева-Бут. – 2-е вид., без змін. – К.: Грані-Т, 2012. – 103 с.: ілюстр. – (Сучасна дитяча проза).

Дві подруги, Настя й Кароліна, у перший день літніх канікул перетворюються на кішок і мандрують знайомими околицями, аж поки не настає вечір, і їм час знову ставати людьми. Але Кароліна зникає, і знайти її допоможуть лише нові знайомі – бо з людьми тепер не поговориш…
Для читачів молодшого та середнього шкільного віку.

Немає коментарів:

Дописати коментар