До 1000-річчя вшанування пам’яті з дня смерті
28 липня – День святого Рівноапостольного князя Володимира Великого – Хрестителя Київської Русі. День Хрещення Київської Русі.
Князь Володимир (християнське ім’я Василь) Святославович (рік народження невідомий – 15 липня 1015 р.) – визначний український державний діяч. За своїм походженням був молодшим (позашлюбним) сином київського князя Святослава Ігоревича та Малуші, доньки древлянського князя Мала, а також онуком київської княгині Ольги.
Князь Володимир Святославович увійшов у історію нашого народу як князь-Святитель, який охрестив Україну-Русь і ввів її в християнську цивілізацію.
За труди на благо рідної землі народ ще за життя назвав його Великим князем, любив його як батька нації, а після смерті ввів до лику святих.
Життю і діяльності Володимира Великого присвячено багато творів історичної і художньої літератури. Він є відомою і популярною історичною особою не лише в Україні.
Помер князь Володимир Великий 15 липня 1015 року в своєму дворі в Берестові і був похований у Десятинній церкві. У XIII столітті Володимира Великого було канонізовано святим.
У період Російської імперії для відзначення військових подвигів у бою було засновано орден святого Володимира з мечами і бантом.
З метою вшанування пам’яті Великого Князя Київського Володимира оформлено календарні виставки в бібліотеках району, тематична виставка «Християнська любов – спасіння України», видано листок-сигнал «Володимир Святославович – великий князь Київський» - центральна бібліотека. В день вшанування пам’яті Великого князя будуть проведені огляд літератури «День хрещення Київської Русі» Криворізькою бібліотекою, інформаційна година «Володимир Святославович – Великий князь Київський» - Золотоколодязька бібліотека, історична пізнавальна година «Хрещення Русі Володимиром Святим» - Святогорівська, Завидокудашевська бібліотеки.