20 липня 2016 р.

«Вітрами й сонцем Бог мій шлях намітив..."

110 років від дня народження української поетеси Олени Теліги
   Олена Теліга належить до тієї плеяди поетів і самозречених борців за волю й незалежність України, яких не так вже й рясно на тернистій українській літературній ниві. Тому вона й повернулася до нас лише із здобуттям Незалежності.

   В сільських бібліотеках оформлено календарні виставки «Поезія мужності і молитви», «Поетеса вогненних меж», «Велика правда Олени Теліги», проведено поетичний струмок «Нескорена і горда Олена Теліга» - Святогорівська бібліотека, біографічний огляд «Нетреба слів, хай буде тільки діло» - Завидокудашевська бібліотека
   В центральній бібліотеці відбулось літературне знайомство «Великий світ Олени Теліги». Читачі знайомились з книжковою виставкою, на якій  представлені історичні, критичні, біографічні і літературознавчі матеріали про Олену Телігу, художні твори поетеси з фондів бібліотеки.
   Зі сторінок цих книжок відвідувачі дізнались, як із народженої в Петербурзі російськомовної дівчинки, що «насичувалась ...культурою імперії, главою якої був Олександр Сергійович Пушкін», формувалась особистість, як
а стояла на «сторожі цілості, щастя і могутності великої родини - української нації».
   Вишукана красуня-аристократка, яка здобула вищу освіту - закінчила історично-філологічний відділ Українського педагогічного інституту ім. М. Драгоманова, обрала в житті складний і небезпечний шлях патріота-борця за щасливу долю Батьківщини. І хоча політичне, громадське, творче життя її проходило в еміграції, вона марила Україною, золотоверхим Києвом. Не зупинила хоробру патріотку навіть присутність у Києві фашистських загарбників. Свою активну громадську діяльність вона продовжила в окупованому Києві. У лютому письменниця була заарештована фашистами і розстріляна в Бабиному Яру.
   У творах Олени Теліги відчуваються кращі традиції української літератури притаманні для поетів «празької школи», відомої митцями, які хоча і перебували та творили в еміграції, але думками і душею залишалися з рідною Україною.
   Літературна спадщина письменниці невелика за обсягом, але вельми значна за своєю сутністю і публіцистичною спрямованістю.